HÍREK ÖNKORMÁNYZAT POLGÁRMESTERI HIVATAL KÖZÉRDEKŰ INFORMÁCIÓK INTÉZMÉNYEK

Hírek

SECŢIILE DE VOTARE DIN MIERCUREA CIUC

5 iunie 2016


 

1. TEATRUL MUNICIPAL CSIKI JÁTÉKSZÍN”- B-ul Timişoarei nr. 6

Strada Borviz, Eroilor, Gál Sándor, Kossuth Lajos (strada Florilor) nr. 11-13; Piaţa Libertăţii nr. 7-15; Piaţa Libertăţii nr. 2-12; Mihai Eminescu nr. 1-3; nr. 2-4; Nicolae Bălcescu, Pieţii.

 

2. LICEUL DE ARTE ”NAGY ISTVÁN” - P-ţa Libertăţii nr. 18

strada Kossuth Lajos (Florilor) nr. 1-9; Kossuth Lajos (Florilor) nr. 2-18; Aleea Octavian Goga (Florilor); Revoluţiei din Decembrie (30 Decembrie) nr. 1-9; Bulevardul Timişoarei (V. I. Lenin) nr. 19-23; Bulevardul Timişoarei (V. I. Lenin) nr. 20-22.

 

3. CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR - P-ţa Libertăţii nr. 16

strada Inimii nr. 2-14; Kossuth Lajos (Florilor) nr. 20-38; Aleea Pictor Nagy István nr. 2-14; Bulevardul Timişoarei (strada V. I. Lenin) nr. 29-37.

 

4. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”NAGY IMRE” - Str. Revoluţiei din Decembrie nr. 1

Strada Márton Áron (George Coşbuc); Revoluţiei din Decembrie (30 Decembrie) nr. 11-19; Revoluţiei din Decembrie (30 Decembrie) nr. 2-16; Stadion; Bulevardul Timişoarei (strada V. I. Lenin) nr. 45-65; Bulevardul Timişoarei (strada V. I. Lenin) nr. 24-28.

 

5. ŞCOALA GIMNAZIALĂ „NAGY IMRE” - Str. Revoluţiei din Decembrie nr. 1

Strada Inimii nr. 3-5; Joiţa; Lunca Mare nr. 2-16; Sălciei nr. 1-9.

 

6. SALA DE SPORT „ERŐSS ZSOLT ARÉNA” - Str. Stadion nr. 3

Inimii nr. 7-9B; Lunca Mare nr. 21-31; Lunca Mare nr. 18-24; Revoluţiei din Decembrie (30 Decembrie) nr. 26-44; Tanorok; Bulevardul Timişoarei (strada V. I. Lenin) nr. 30-48.

 

7. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”PETŐFI SÁNDOR” - Str. Petőfi Sándor nr. 40

Piaţa 1956; Körősi Csoma Sándor (Nouă); Leliceni (7 Noiembrie); str. Libertăţii; Piaţa Majláth Gusztáv Károly (Griviţa Roşie); Pantei; Piaţa Cetăţii (Petőfi Sándor); Petőfi Sándor; Plopilor; Podişului; Pomul Verde; Porumbeilor; Rîndunicii; Bulevardul Timişoarei (strada V. I. Lenin) nr. 3-9; Bulevardul Timişoarei (strada V. I. Lenin) nr. 2; Dr. Dénes László (Tudor Vladimirescu) nr. 1-21; Dr. Dénes László (Tudor Vladimirescu) nr. 2-30; Tudor Vladimirescu nr. 1-21; Tudor Vladimirescu nr. 2-30; Unio; strada Venczel József (Parcului).

 

8. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”PETŐFI SÁNDOR” -Str. Petőfi Sándor nr. 40

Strada Müller László (Scurtă);

 

9. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”LIVIU REBREANU” - Str. Patinoarului nr. 2

Strada Braşovului (strada Cetăţuii, strada Gării) nr. 1-9; Braşovului (Cetăţuii, Gării) nr. 2-28; Aleea Pictor Nagy István (Florilor) nr. 87-89; Aleea Pictor Nagy István (Florilor) nr. 96, Braşovului (Gării) nr. 26; Piaţa Majláth Gusztáv Károly (Griviţa Roşie); Kossuth Lajos (Florilor) nr. 17-43; Kossuth Lajos (Florilor) nr. 46-62; strada Mihai Eminescu nr. 9-33; Mihai Eminescu nr. 6-34; strada Mihail Sadoveanu (strada Griviţa Roşie); strada Patinoarului; strada Vörösmarty Mihály (Liviu Rebreanu).

 

10. GRĂDINIŢA „NAPRAFORGÓ”- Str. Harghita nr. 34

Strada Cântarului; strada Harghita nr. 1-11; Harghita nr. 2-18; Kossuth Lajos (Florilor) nr. 42; Sălciei nr. 11; Uzina Electrică.

 

11. S.C. GOSCOM S.A MIERCUREA CIUC Str. Salcâm nr. 1

Strada Aratástető; Băilor; Vörösmarty Mihály (Băilor); Csiba; Fabricii; Grîului; Harghita nr. 15-317; Harghita nr. 20-188; Kút; Levendula; Mézesek; Mogyorós; Obor (Oborului); Oltul (Olt); Pescarilor; Primăverii ; Salcîm (Salcâm); Speranţei; Várkő; Vînătorilor; Vultur; Zenit; Zorilor.

 

12. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”JÓZSEF ATTILA”- Str. Dr. Patriarh Miron Cristea nr. 1

strada P. Miron Cristea (strada 1 Mai); Arsenalului (Luminii); Berzei; Bolyai (Bólyai János); Braşovului (Cetăţuii, Gării) nr. 11-79; Piaţa Cetăţii (Petőfi Sándor); Braşovului (Cetăţuii); Bulevardul Frăţiei nr. 1-7; Bulevardul Frăţiei nr. 2-6; Gábor Áron (23 August); Ghioceilor; Szász Endre (Gheorghe Doja); Tineretului i; Zöld Péter (6 Martie).

 

13. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”JÓZSEF ATTILA” - Bulevardul Frăţiei nr. 20

Bulevardul Frăţiei nr. 8-10; Mikó (Miko; Aleea Narciselor nr. 1-9; Dr. Dénes László (strada Tudor Vladimirescu) nr. 23-71; Dr. Dénes László (Tudor Vladimirescu) nr. 32-74; Tudor Vladimirescu nr. 23-71; Tudor Vladimirescu nr. 32-74.

 

14. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”JÓZSEF ATTILA” - Bulevardul Frăţiei nr. 20

Aleea Avîntului nr. 3-9; Aleea Avîntului nr. 15-29; Aleea Avîntului nr. 2-14; Aleea Avîntului nr. 30;

Bradului nr. 1-3; Aleea Şuta.

15. SALA DE SPORT A ŞCOLII GIMNAZIALE ”JÓZSEF ATTILA” - Bulevardul Frăţiei nr. 20

strada Bradului nr. 5-11; Bradului nr. 10-54; Aleea Fortuna Park;

Bulevardul Frăţiei nr. 22-34; Aleea Narciselor nr. 2-6.

 

16. SALA DE SPORT A ŞCOLII GIMNAZIALE ”JÓZSEF ATTILA” -Bulevardul Frăţiei nr. 20

Aleea Ciocîrliei; Dr. Dénes László (strada Tudor Vladimirescu); Bulevardul Frăţiei nr. 12-18; Piscului; Tárnics; Voinţei (Voinţa).

 

17. GRĂDINIŢA ”ARANYALMA” -Aleea Copiilor nr. 6

Aleea Copiilor; Bulevardul Frăţiei nr. 9-21

 

18. LICEUL TEHNOLIGIC ”SZÉKELY KÁROLY” - Str. Iancu de Hunedoara (Str. Spicului) nr. 29/B

strada Gaál Mózes (Sarkadi Elek); Iancu de Hunedoara (Spicului); Kalász; strada Kós Károly; Aleea Nefelejcs ; Aleea Pipacs; Gaál Mózes (Sarkadi Elek); Sarkadi Elek; Szék nr. 1-51; Szék nr. 2-64; Székely Mózes.

 

19. LICEUL TEHNOLIGIC ”SZÉKELY KÁROLY” - Str. Iancu de Hunedoara (Str. Spicului) nr. 29/B

Piaţa Szent Ágoston; strada Apor Péter; Barancs; Culmei; Prietenie; Sîncrăieni; Szék II; Tarló

 

20. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”XANTUS JANOS” (Manó Tanoda) - Str. Jigodin nr. 50

strada Băile Jigodin; Braşovului (Cetăţuii, Gării) nr. 81-135; Carierei; Cîmpul Mic; Harom; Jigodin; Kútpatak; Zsögödi Nagy Imre.

 

21. SEDIUL ASOCIAŢIEI ”CSÍKSOMLYÓ”- Str. Szék nr. 123

Strada Agyagfalva; Álmos vezér; Bánya; Barátok Kertje; Cîmpul Mare nr. 49-151; Cîmpul Mare nr. 36-180; Cioboteni; Előd vezér; Ferencesek; Fésülő; Fodorkert; Huba vezér; Ion Căianu (Fagului); Kas; Kissomlyó; Kond vezér; Köves; Malom; Manejului; Nyirfa; Ond vezér; Pünkösd; Şumuleu; Szék nr. 53-177; Szék nr. 66-214; Széked; Tas vezér; Töhötöm vezér.

 

22. CASA DE CULTURĂ TOPLIŢA - Str. Topliţa nr. 93

Strada Cîmpul Mare nr. 1-47; Cîmpul Mare nr. 2-34; Domb; Forrás; Grădinarilor (strada Grădinarului); Gyűjtő; Hold; Hollók (Socialista); Jókai Mór; Kicsi; Lacului; Lázár (Lazăr); Nap; Patak; Progresului; Rét; Szérű; Teilor; Topliţa; Zsák.

 

23. ŞCOALA GIMNAZIALĂ ”XÁNTUS JÁNOS” - Harghita-Băi nr. 39

Str. Băile Harghita

[vissza]

Rendezvényajánló

JÚN BAROKK FORMÁK ÚJRAGONDOLVA
22
JÚN KERESZTÚTON – néptánc-színházi előadás a bukovinai székelyek kálváriájáról
21
JÚN SHAPOVALOV ÉS A CSÍKI KAMARAZENEKAR
20
JÚN LÁNYOK, ASSZONYOK NAGY IMRE MŰVÉSZETÉBEN – időszakos kiállítás
18
JÚN UNSCENE – Művészeti Egyetemek Fesztiválja
08





 



KIADVÁNYOK A VÁROSRÓL


 



 



GALÉRIA