HÍREK ÖNKORMÁNYZAT POLGÁRMESTERI HIVATAL KÖZÉRDEKŰ INFORMÁCIÓK INTÉZMÉNYEK

Hírek

CONCURS DE ÎNOT DE PRIMĂVARĂ

Rezultate


Sâmbăta, 9 aprilie clădirea piscinei „Csiki Csobbano” răsuna de strigătele suporterilor: tocmai se desfăşura „Concursul de înot de primăvară”.

La acest eveniment sportiv de prim rang al municipiului au participat 162 de elevi ai claselor 1-12, însă aceste date nu denotă bucuria constatării, că în cei aproape 3 ani de când oraşul nostru se mândreşte cu o piscină acoperită, cu două bazine de înot, s-a format deja o generaţie de mici sportivi care nu numai că vin cu drag la înot, dar au deja nevoia de a-şi măsura perfomaţa în cadrul unor competiţii: cum ar fi de pildă „Concursul de înot de primăvară”.

Municipiul Miercurea Ciuc doreşte să mulţumească şi pe această cale tuturor participanţilor pentru abnegaţie şi efortul depus, iar pentru angajaţii bazinului de înot pentru buna colaborare în realizarea acestui eveniment.

Rezultate:

Primii trei finalişti din fiecare categorie:

50 m spate, băieţi: clasa I: Farkas Dániel Márk, Dietrich Lóránt, Haţegan David; clasa a II-a: Varga Bence, Bodor Mátyás, Jánossy István; claselele III-IV: Kőrössy Máté, Bajkó Zalán, Csedő Áron; clasele V-VI: Varga Dávid, Soós Györfi Bence, Demeter Örs; clasele VII-VIII: Csató Roland, Füzi Zalán, Adorján Előd; fete: clasa I.: Udvari Fanni, Potyó Vivien, Sütő Ágnes; clasa a II-a: Erőss Hanna, Imre Kedves Réka, Galaczi Fanni; clasele III-IV.: Rancz Zenkő, Imre Kedves Orsolya, Fazakas Anna; clasele V-VI: Balog Henrietta, Jánossy Krisztina, Casiadi Villő; clasele VII-VIII: Mihály Adrienn, Szabó Zsuzsanna;

50 m liber, băieţi: clasa I: Haţegan David, Kiss Balázs, Farkas Dániel Márk; clasa a II-a: Varga Bence, Jánossy István, Rusz Sántha Kristóf; clasele III-IV: Voinea Alexandru, Bajkó Zalán, Kőrössy Máté; clasele V-VI: Varga Dávid, Rákosy Seiwarth László, Demeter Örs; clasele VII-VIII: Csató Roland, Füzi Zalán, Adorján Előd; clasele IX-XII: Boga Ákos, Balázs Simon, Stekbauer Huba; fete: clasa I: Udvari Fanni, Kiss Virág Orsolya, Dobos Brigitta; clasa a II-a: Erőss Hanna, Imre Kedves Réka, Veress Vanda; clasele III-IV: Imre Kedves Orsolya, Horváth Anita, Fazakas Anna; clasele V-VI: Balog Henrietta, Jánossy Krisztina, Vitos Anikó; clasele VII-VIII: Mihály Adrienn, Szabó Zsuzsanna; clasele IX-XII: Filip Éva, Nagy Zsuzsanna.

50 m bras, băieţi: clasele III-IV: Kőrössy Máté, Adorján Tamás, Bajkó Zalán; clasele V-VI Varga Dávid, Boros András, Barut Vlad; clasele VII-VIII: Füzi Zalán, Adorján Előd, Csató Roland; fete: clasele III-IV: Fazakas Anna, Imre Kedves Orsolya, Gábor Blanka; clasele V-VI: Jánossy Krisztina, Balog Henrietta ambele pe primul loc, Ravasz Ágnes, Casiadi Villő; clasele VII-VIII: Ráduly Noémi, Szabó Zsuzsanna;

50 m fluture, băieţi: clasele III-IV: Kőrössy Máté, Bajkó Zalán, Voinea Alexandru; clasele V-VI: Varga Dávid, Barut Vlad; fete: clasele V-VI: Balog Henrietta, Jánossy Krisztina, Casiadi Villő;

100 m mixt, băieţi: clasele VII-VIII: Csató Roland, Fűzi Zalán, Vén-Bakcsi Balázs; clasele IX-XII : Boga Ákos, Balázs Simon, Barta Miklós; fete: clasele IX- XII: Filip Éva.

 Rezultatele detaliate din fiecare categorie: 

spate

liber

bras

fluture

mixt


[vissza]

Rendezvényajánló

JÚN BAROKK FORMÁK ÚJRAGONDOLVA
22
JÚN KERESZTÚTON – néptánc-színházi előadás a bukovinai székelyek kálváriájáról
21
JÚN SHAPOVALOV ÉS A CSÍKI KAMARAZENEKAR
20
JÚN LÁNYOK, ASSZONYOK NAGY IMRE MŰVÉSZETÉBEN – időszakos kiállítás
18
JÚN UNSCENE – Művészeti Egyetemek Fesztiválja
08





 



KIADVÁNYOK A VÁROSRÓL


 



 



GALÉRIA